Upoutávka na Adventure server

Než pro vás spustíme Adventure, server s rozšířeným gameplayem, bude to chvíli trvat. Podívejte se zatím na první upoutávku na tento nově připravovaný server!

PF 2019
  • Adventure

    Adventure

    Vanilla server s rozšířeným gameplayem pro zkušené hráče, již brzy…

    Zhlédnout video
Server

Adventure

adv.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

Industry

ind.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

TechnicalNature

tn.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

TeamSpeak

ts1.glowingmines.eu:7253
StavOffline

Novinky

Minecon Earth 2018

Opět po roce se konala hlavní událost pro všechny hráče Minecraftu. Minecon Earth představil hromadu novinek, komunita hlasovala, který biom bude aktualizován jako první a byla představena nová hra založená na Minecraftu.

Letošní Minecon Earth se oproti minulému roku nesl v jednodušším a příjemnějším formátu, který nebyl tak korporátní jako předchozí ročník. I přesto však Mojang dokázal všechny diváky uchvátit obsahem, který Minecraft v následujících updatech získá a novinkách, které s Minecraftem velice úzce souvisí. V tomto článku shrnujeme důležité novinky, které by vám neměly ujít.

Minecon Earth logo

Tak jako minulý rok, tak i tentokrát jsme tweetovali důležité novinky, které se na Mineconu odhalili. Pokud tedy nejste na dlouhé články, podívejte se na náš Twitter @GlowingMines, kde si můžete přečíst všechny novinky telegraficky. I přesto, že Glowing Mines vypadá jako mrtvý projekt, ve skutečnosti pracujeme na několika důležitých projektech, které nemůžeme zatím veřejně sdílet. Pokud však vše dobře dopadne, uvidíte již brzy výsledek, který dle našich názorů, je poměrně dost zajímavý. Prozatím největší viditelnou aktivitou pro vás je sdílení novinek ohledně Minecraftu a které věci nás, hráče Minecraftu, v budoucnu čekají.

Minecon Earth se zdá jako formát zavedl takovým způsobem, že s nejvyšší pravděpodobností můžeme očekávat podobně zaměřenou akci, která přiblíží novinky všem divákům, tedy bez hromadné akce na jednom konferenčním místě, i příští rok. Jestli je to škoda, či nikoliv je stále věc názoru, ale musíme uznat, že shrnutí všech novinek ohledně vývoje Minecraftu v několikahodinovém streamu je rozhodně pohodlnější, než sledovat dvoudenní přenosy přednášek v různých časech. Narozdíl od minulého roku jsou zpět důlěžité „konference“ formou půlhodinových videí, které se zaměřují na témata jako modding a mapmaking a vrací se tak alespoň částečně vztah Mojangu s komunitou. Na druhou stranu jsou tyto konference předtočené a byly vydané až po samotném livestreamu a tak se případně důležité novinky ze světa okolo Minecraftu nedostanou k široké veřejnosti. Tak či tak se Mojang vytasil s velkými novinkami nejen s budoucností Minecraftu, ale i s kompletně novou hrou, která by se na trh měla dostat během příštího roku.

Minecraft: Dungeons

dungeons
Exkluzivní screenshot ze hry Minecraft: Dungeons

Největší novinkou, se kterou se Mojang na letošním Mineconu vytasil je nová hra Minecraft: Dungeons. Jedná se o akční adventuru, inspirovaná klasickým formátem Dungeon Crawler. Jde o Hack&Slash formát hry, při kterém hráč prozkoumává chodby a komplexy a prochází dungeony ve kterých nachází loot a lepší výzbroj. Procházení je však obtížnější, jelikož cestu blokují všemožná monstra a překážky, se kterými hráč bojuje. Minecraft: Dungeons bude, jak už název vypovídá, zasazená do prostředí Minecraftu, které bude obohacené o speciální modely, které hráčům zařídí kompletně nový zážitek ze hry. Tento zážitek umocní zároveň nová monstra a bossové, kteří se zároveň postarají o dostatenčně obtížný průchod dungeonem. Teaser zároveň odhalil, že ve hře bude dostupný multiplayer a tudíž hráči budou moci při prozkoumávání dungeonů společně kooperovat.

Minecraft: Dungeons je kompletně novou hrou přímo od studia Mojang a tedy se nejedná o DLC k aktuálním verzím hry nebo delegování tvorby hry na jiná studia, stejně tak, jako tomu bylo v případě Minecraft: Story Mode, kdy šlo o spolupráci s Telltale Games, které nedávno ukončilo svoji činnost. Tato nová verze hry byla ve vývoji již delší dobu a až na letošním Mineconu odhalili první teaser. Minecraft: Dungeons vyjde během příštího roku ve verzi pro PC. Zdali bude dostupná verze i pro konzole nebylo ohlášeno. Více informací naleznete na oficiálním webu Minecraft: Dungeons.

MINECRAFT MARKETPLACE

Pokud jste vlastníkem jedné z verzí Minecraft: Bedrock Edition (ať už Windows 10 Edition, Xbox Edition, Nintendo Switch Edition nebo Pocket Edition), navštivte Minecraft Marketplace, kde najdete mapy vydané zdarma ke stažení:

  • NoxCrew Grid Runners
  • Minecraft Inpiration Island (vyjde později tento rok)

Pokud vlastníte Minecraft: Java Edition, můžete zdarma získat a nainstalovat Minecraft: Windows 10 Edition, který najdete ve svém profilu na webu Minecraft.net

MINECRAFT: Bedrock Edition

Kachna v Bedrock edici – Oddělený mob od slepice
Kachna v Bedrock edici – Oddělený mob od slepice

Tato cross-multiplayerová multiplatformní verze Minecraftu, kterou rozjedete na Xboxech, mobilních telefonech, Nintendu Switch a Windows 10, dostává další technickou vychytávku, dovolující tvůrcům hry ještě více modifikovat entity pomocí addonů. V aktuální verzi je možné pouze přetvářet již existující entity, kterým lze nastavit vlastní model s vlastní texturou a chováním. V nových plánovaných verzích bude možné vytvořit vlastní entity a zachovat tak výchozí zvířata a monstra. Tyto nové entity se zároveň budou moci spawnovat kdekoliv v biomech a pod podmínkami, které bude možné snadno upravit v souborech s nastavením. Ještě více se přiblížil vývoj tzv. Scripting API, dovolující nastavit přímo chování a akce jednotlivým entitám a blokům.

Minecraft: Java Edition

Letošní Minecon zveřejnil novinky nadcházejících updatů, kterých se budeme moci dočkat okolo Vánočních svátků a druhého, který Mojang nazývá Village&Pillage Update, začátkem roku 2019. Tak jako minulý rok, má Mojang tedy naplánované dva updaty hry, avšak po předchozí zkušenosti, kdy se Technical Update a Update Aquatic spojily v jeden obří update, uvidíme, jak se podaří Mojangu dodržet to, co opět letos slíbili ve dvou různých updatech. Je tak tedy opět možné, že dojde ke spojení obou obsahových updatů v jeden velký, kterého se dočkáme až začátkem roku 2019.

Tak jako minulý rok, i tentokrát dal Mojang možnost divákům hlasovat o budoucnosti Minecraftu. Tentokrát se však nerozhodovalo o tom, který mob bude přidán do hry a které se stanou zapomenutou minulostí. Diváci měli možnost upřednostnit, který biom ze hry dostane nový obsah, který daný biom zkrášlí a udělá zajímavějším. Na výběr byly tři biomy: tajga, savana a poušť. Tajga nabízela nová ohniště, lesní bobule (pravděpodobně brusinky, které jsou ve Švédsku velice populární) a lišky o kterých zatím není rozhodnuto, zdali půjde o agresivní nebo pasivně agresivní moby. Savana nabízela aktualizaci v podobě termitišť a termitů, kteří by se živili mrtvými rostlinami, baobabů a pštrosů a aktualizace pouště nabízela palmy a surikaty. Hlasování probíhalo formou hlasování ve dvou anketách na twitteru Minecraftu.

Tajga vyhrála

Biome Chooser - Tajga
Biome Chooser - Tajga

Vítězným biomem, který se jako první dočká updatu, se stala tajga, která jako první z nabízených tří biomů dostane nový obsah v podobě keřů s bobulemi, liškami a ohništi. Ostatní nabízené biomy savana a poušť budou posléze aktualizovány také, avšak až v pozdějších updatech. Zdali bude tento update tajgy dostupný již ve svátečních updatech, Village&Pillage Updatu nebo v ještě mnohem pozdějších updatech Mojang během Mineconu nezveřejnil.

Sváteční update

Panda v bambusovém lese
Panda v bambusovém lese

Součástí svátečního updatu budou bambusové lesy, které přinesou několik dalších souvisejících novinek. Velkou novinkou budou pandy, které se právě bambusem budou živit. Podobně jako skutečné pandy si budou i Minecraftí hrát, válet se a kýchat. Jednou variantou bude panda s červenými oči, kterou není vhodné udeřit, jelikož se po ráně stává agresivním zvířetem. Přidání pand je návazností na nedávné publikování Minecraftu v Číně, kde se hra stala rychle populární, stejně tak jako lokální mutace serverů jako Hypixel China. 

Dalším využitím bambusu bude lešení, které umožní hráči snáz stavět ve výškách, a umožní hráči šplhat do výšek rychleji, než po normálním žebříku. Oproti klasickému žebříku se však lešení po rozbití nejnizšího bloku, celé rozpadne.

 Village & Pillage Update

Aktualizovaná architektura pouštních vesnic
Aktualizovaná architektura pouštních vesnic

vilpil
vilpil
vilpil
vilpil
vilpil
vilpil

Tento update se zaměří na revitalizaci vesnic, u kterých aktualizuje architekturu takovým způsobem, aby více odrážela biomy, ve kterých se vesnice nachází. Vesnice tak budou mít odlišné domy, dekorace a zároveň také vesničany, jejichž vzhled se bude taktéž odlišovat podle druhu biomu, ve kterém se právě nachází. Půjde tak jednodušeji poznat, který vesničan pochází z jaké vesnice a zároveň jaká je jeho profese, jelikož i ta se více projeví na vzhledu vesničanů, kterým bude zároveň vylepšen systém obchodů, který by se mohl vylepšit v zajímavější herní mechaniku.

Tyto nové vesnice však nebudou kompletně v klidu, jelikož po nájezdech zombíků přijdou nově terorizující Pillageři, kteří budou po Illagerech, třetím typem vesničanů. Tito nájezdníci budou pustošit vesnice ve skupinách, ničit jejich úrodu a útočit na některé vesničany. K tomu jim dopomůže nový mob Beast, který připomíná velkého býka a nová zbraň, kuše. Kuše bude silnější, avšak pomalejší variantou luku. S větším dostřelem a silnější ránou bude zároveň obohacena o nové druhy enchantů. Její nabíjení šípy však bude oproti luku pomalejší.

Jaký je Váš názor na letošní novinky? Dejte nám vědět na našich sociálních sítích. Najdete nás na TwitteruFacebooku i Google+. Budeme rádi za každý názor a budeme se těšit i na jakékoliv otázky.

Pouze přihlášení uživatelé mohou komentovat články.


TechnicalNature