Upoutávka na Adventure server

Než pro vás spustíme Adventure, server s rozšířeným gameplayem, bude to chvíli trvat. Podívejte se zatím na první upoutávku na tento nově připravovaný server!

PF 2019
  • Adventure

    Adventure

    Vanilla server s rozšířeným gameplayem pro zkušené hráče, již brzy…

    Zhlédnout video
Server

Adventure

adv.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

Industry

ind.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

TechnicalNature

tn.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

TeamSpeak

ts1.glowingmines.eu:7253
StavOffline

Novinky

Minecon 2016

Po roce se již popáté konala největší Minecraftová akce Minecon. Letos, kdy akce konala znovu v Kalifornii ve Spojených státech amerických, se znovu sešel obří počet fanoušků Minecraftu a to jak mladých, tak starších, aby si užili víkend s Minecraftem.

I letos byly na Mineconu ukázány novinky ohledně nových verzí Minecraftu a to jak pro PC Java verzi, tak i pro Pocket edice a Konzole.

Všichni, kdo sledovali náš Twitter @GlowingMines mohli dostávat aktuální informace z Mineconu a oznámených novinkách. Pro Vás, kteří jste náš Twitter nesledovali, zde máme shrnutí.

Minecon 2016 v Kalifornii

Okolo Minecraftu

Block by Block

Block by Block je iniciativa založená společností Mojang ve spolupráci s OSN, která se snaží zapojit obyvatele chudých oblastí k vylepšování a zapojení do urbanistického dění, tedy aby ukázali na problém a navrhli, co by mohlo jak vypadat v jejich městech. Tyto návrhy následně dostávají dotace. K tomu všemu jim potom pomáhá právě hra Minecraft. Tato nadace za třetí rok působení již vybrala přes tři miliony dolarů (v přepočtu 72 milionů korun českých, nebo 2,6 milionů euro) a do programu se zapojilo již 20 zemí. Více informací najdete na webu blockbyblock.org.

Minecraft: The Island

Poprvé byl na Mineconu přečten úvod nové novely s názvem Minecraft: The Island (v překladu Minecraft: Ostrov) od Maxe Brookse. Max Brooks je autorem zfilmované knihy Světová válka Z a autorem několika komiksů.

Minecraft Education

Minulý rok oznámená edice Minecraft Education pro školy a učitele, na které by se mohli žáci učit logickému myšlení a kreativní tvorbě, se již v listopadu tohoto roku dočká uvedení na veřejnost. Učitelé mohou používat mapy a nástroje, které potom dostanou mezi všechny žáky a výsledky poté i sdílet ostatním.

Minecraft Education není ovšem jediným Minecraftem, který vzdělává. Projekt Code.org si klade za cíl dostat mladé děti k programování pomocí kurzů, kde se učí programovat skládáním logických bloků k sobě. Různé kurzy jsou doprovázeny různými známými postavami nebo hrami a právě kurzy s tématikou Minecraftu jsou těmi, které patří mezi nejlépe hodnocené. Code.org s Minecraftem si můžete vyzkoušet zdarma sami. Stačí, když se zaregistrujete na webu Code.org, kde si již vyberete kurz, který vás zrovna zajímá.

Minecraft PE, Windows 10 a konzolové edice

Minecraft jsou i edice určené pro mobilní zařízení, tablety nebo konzole. I těm bylo na Mineconu 2016 věnováno dost času a byly představeny některé žhavé novinky.

Minecraft: Pocket Edition a Windows 10 Edition

Poprvé nastává doba, kdy je možné vylepšit gameplay hry Minecraft: Pocket Edition. Stejně jako Java verze dovoluje přidat mody, nově i Pocket Edice dovoluje vytvářet speciální Addony. Addony umožňují úpravu vlastností mobů, jejích modely, textury a chování, přičemž může vzniknout daleko zajímavější a obtížnější mob. Díky těmto addonům se otevírá zcela nová možnost tvorby map, které budou zase o něco bohatší.

Virtuální realita je čím dál tím víc v kurzu a tak se i Minecraft snaží dostat mezi hry, které VR podporují. Přeci jenom jsou na to přímo stavěné. Pocket Edice tedy s novými verzemi dovolí použití VR kitů HTC Vive nebo Oculus Rift. Minecraft: Windows 10 Edition Beta bude podporovat tyto dva VR kity ve výchozí hře a tudíž nebude potřeba instalovat doplňkové mody, či addony. Hra s novými verzemi bude připravena na VR a nejedná se tedy o žádnou jinou edici Minecraftu. Verze pro mobilní telefony nezaostává a tak i Samsung telefony, které umožňují použít Gear VR budou mít možnost si Minecraft ve VR zahrát. Ostatní telefony by měly být podporovány, pokud hodláte použít například Google Cardboard.

Minecraft: Console Edition

Minecraft: Xbox One, Xbox 360, PS3, PS4 a Wii U edice budou mít 4. října k dispozici nový Chinese Mythology Pack, který rozšíří hru o nové skiny pro hráče, nové textury se zvuky a novou tématickou mapou.

Minecraft 1.11

Velká pozornost byla věnována nadcházejícímu updatu Minecraft 1.11, který ponese název Exploration Update. Jelikož je víceméně vše z této verze připraveno, nebude oficiální vydání této verze dlouho trvat. Už nyní si můžete vyzkoušet všechny novinky ve snapshotech.

Curse Enchants

Tyto nové enchanty se mohou objevovat náhodně na předmětech, které nacházíte v truhlách v dungeonech. Zatím existují dva Curse Enchanty, přičemž oba mají záporné vlastnosti.

Curse of Binding způsobí, že při nasazení daného předmětu na tělo si jej již nebudete moci sundat a jedinou možností, jak se ho zbavit, tak bude buď smrt, nebo jeho naprosté obnošení. Druhým enchantem je Curse of Vanishing, který, pokud je na předmětu, při smrti hráče, nebo jeho vyhození nedropne a tedy zmizí navždy.

Observer block

Minecraft již dlouho obsahuje bug s názvem BUD Switch, což je obvod, který se sepne, je-li v jeho blízkosti nějak ovliněn blízký block. Zpočátku se jednalo o chybu a až postupem času se tento bug stal součástí mnoha redstonových obvodů. Stala se z něj tak funkce, kterou tvůrci neplánují odstranit. Nový Observer block má usnadnit práci lidem s tím, co BUD Switch dělá. Observer block sleduje nejbližší block a v případě jeho změny vyvolá redstonový signál (například při růstu zasetého obilí). Samotný Observer block avšak samotné fungování BUD Switche neovlivňuje, jelikož sám funguje na jiném principu, avšak bude zajímavé sledovat, jaké nové obvody vzniknou při kombinaci těchto dvou obvodů.

Observer block aktivovaný vznikem melounu

End Cities

V End Cities bude nyní k dispozici více portálů sloužících k teleportaci na hlavní ostrov v Endu a následné navrácení na hlavní ostrov.

Shulker Shell a Shulker Box

Shulker, mob tvářící se jako block, přidaný ve verzi 1.9, nyní přichází s novými dropy. Při zabití Shulkera obdržíte nový Shulker Shell, který poslouží při craftování nového Shulker Boxu.

Shulker Box je nový block, který funguje jako přenosná truhla. Obsah, který vložíte do Shulker Boxu zůstane při zničení a přenosu zachován. Narozdíl od truhel bude možné Shulker Box zničit pistonem, ale i tak zůstane jeho obsah zachován. Je možné ho přenášet Hoppery a pokládat Dispensery. Tak jako v mnoha modech, tak ani zde nebude možné vložit Shulker Box do Shulker boxu a vytvořit tak nekonečně velký inventář.

Shulker Box

Exploration mapy

Od vesničanů s novou profesí kartografa nově zakoupíte Exploration mapy. Jedná se o šablonu mapy s waypointem, který ukazuje umístění dungeonů. Vy se poté na mapě podle toho, jak daleko jste od zobrazeného místa, zobrazujete jako příslušně velký bod. Existují dva druhy Exploration map. Woodland Exploration Map odhaluje dungeony v lesích a Ocean Exploration Map, vám pomůže lokalizovat vodní monumenty.

Woodland Exploration Mapa

Tyto mapy dovedly tvůrce také k přidání nového příkazu /locate, kterým okamžitě získáte souřadnice požadovaného dungeonu nebo monumentu. Příkaz funguje pouze při povolených cheatech a není dostupný v čisté hře.

Woodland Mansion

Nový dungeon Woodland Mansion, který se generuje v lesích, není něčím pro nepřipravené hráče. Díky své velikosti a novým mobům, kteří se v těchto panstvích spawnují se tento dungeon řadí mezi ty nejobtížnější.

Woodland Mansion

Evoker, Windicator a Vex. To jsou tři noví mobové, které tvůrci označují jako Illagers (nakažení vesničané). Windicator je vesničan, který s vámi bude bojovat v blízkém boji se sekerou. Evoker je druhý Illager, který bude bojovat za pomocí magie. Při boji proti vám bude vyvolávat Fangs (tesák v překladu, jde o něco ve stylu pasti na medvědy). Druhou jeho schopností je vyvolání Vexů, což jsou noví malí poletující vesničani, kteří jsou vybaveni mečem. Ti s vámi budou bojovat v blízkém boji po určitou dobu. Evoker při zabití má šanci dropu nového předmětu Totem of Undying.

Vexové při boji

Totem of Undying

Při zabití Evokera máte šanci na drop nového předmětu Totem of Undying. Pokud budete daný totem držet v ruce, nezemřete. Totem vás zachrání před smrtí okamžitou regenerací a na okamžik obdržíte i absorpční efekt, který vám přidá na okamžik více srdcí. Tímto ovšem o totem přijdete.

Totem of Undying v akci

Lamy

Při hlasování, jestli přidat do Minecraftu lamu nebo alpaku na Twitteru, vyhrála lama a tak se stávají novým pasivním mobem verze 1.11. Lamy se dají osedlat a i vyzdobit položením barevného koberce do jejich inventáře. Fungují zároveň jako osli a tudíž je můžete obohatit o truhlu. Při uvázání jedné lamy a vedení okolo dalších, začnou lamy tvořit karavanu a následovat se v řadě. Tak jako v normálním světě, tak i tyto lamy umí plivat a to hlavně v blízkosti vlků, které tím odhání.

Stádo lam

Další novinky

Ve hře přibylo nové gamerule, které umožňuje na mapě zastavit střídání počasí. Při držení štítu nyní máte 100% ochranu před vznícením od hořících mobů, před neozbrojenými zombie či explozí creepera.

Jako každý rok, tak i tentokrát účastníci Mineconu dostanou speciální Minecraft kápi. Letošní rok bude kápě vyzdobená v Enderman stylu.

Pouze přihlášení uživatelé mohou komentovat články.


TechnicalNature