Upoutávka na Adventure server

Než pro vás spustíme Adventure, server s rozšířeným gameplayem, bude to chvíli trvat. Podívejte se zatím na první upoutávku na tento nově připravovaný server!

PF 2019
  • Adventure

    Adventure

    Vanilla server s rozšířeným gameplayem pro zkušené hráče, již brzy…

    Zhlédnout video
Server

Adventure

adv.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

Industry

ind.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

TechnicalNature

tn.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

TeamSpeak

ts1.glowingmines.eu:7253
StavOffline

Novinky

Minecon 2015

Čtvrtý a pátý červenec byl datem Mineconu 2015. Zatím největší Minecon, konající se v ExCeL aréně v Londýně, překonal rekord a zapsal se tak do Guinessovy knihy rekordů jako akce s největším počtem návštěvníků kvůli jedné hře.

Bylo představeno obří množství novinek ohledně nové verze 1.9, Pocket Edice a o dalších projektech Minecraftu.

Logo londýnského Mineconu 2015

Všichni, kdo sledovali náš Twitter @GlowingMines mohli dostávat horké informace aktuálně o Mineconu a oznámených novinkách. Pro Vás, kteří jste náš Twitter nesledovali, máme shrnutí Mineconu.

Minecraft 1.9: Combat Update

Verze Minecraftu 1.9 přinese velké množství novinek, které souvisí se souboji a s combatem.

The End

Bude vylepšen souboj s Ender Drakem, kdy se souboj přiblíží Pocket Edici. Obsidianové sloupy budou rozmístěny do kruhu a Ender Crystaly na nejvyšších sloupech budou chráněny mříží z Iron Barů. Ender Dragon bude po zabití respawnutelný vycraftováním Ender Crystalů a umístění na sloupy. Nový drak po zabití bude dropovat speciální itemy.

The End samotný dostane update a měl by se stát nekonečně generujícím po vzoru Overworldu a Netheru. Vznášející se ostrovy dostanou nové dungeony, kde se budete moci setkat s novým mobem Shulker, který se zprvu bude tvářit jako blok a při zasáhnutí aplikuje nový efekt levitace. K novým ostrovům se dostanete po zabití Ender Draka a teleportací Ender Perlou skrze nový End Gate. The End dostává také nové rostliny Chorus, ze kterých můžete sklidit Chorus Fruit. Tyto rostliny dle všeho nepůjdou opětovně zasadit a pěstovat.

Combat

Minecraft 1.9 umožní přepínání hlavní ruky z pravé na levou a naopak, což umožní levákům hrát více přirozeně. Další novinkou je Dual-Wielding neboli držení dvou předmětů a možnost jejich využití v combatu. Tato nová funkce umožní hráčům držet v jedné ruce krumpáč a v druhé ruce držení torchí, nebo při boji meč a novinku štít. Štíty nabídnou barevnou úpravu spojením štítu a upraveného banneru.

Další novinkou jsou nové druhy šípů, které budou obohaceny o různé efekty, jako například Invisibility, Potion nebo Spectral arrow, který označí sledovaného hráče, nebo moba. Aktivované efekty nově uvidíte v horním pravém rohu, jako ikonu znázorňující aktivované efekty.

Další

Další novinkou je speciální blok pro vývojáře Minecraftu, která umožní snadnější správu a stavbu struktur Minecraftu. Tato novinka by se teoreticky mohla dostat i k samotným tvůrcům map. Pro uživatele Mac OS se připravuje nový launcher hry. Připravované jsou také náhodné vzhledy mobů po vzoru koní, kdy pro jednoho moba máte několik možných variant textury.

Plugin API o které Mojang v minulosti mluvil a o jeho přípravě je zatím silně zpomalena z důvodu aktuálního kódového základu Minecraftu. Mojang oznámil, že by aktuálně nemohl udělat lepší API, než je již zavedený Forge API. Všechny kroky, které Mojang podniká ve vývoji Minecraftu, jsou však tvořeny tak, aby později pracovaly s Plugin API. Pro příklad silné zapracování na NBT mobů a bloků, nebo spojení kódu ze strany serveru a klienta.

Prohlédněte si galerii u článku, kde najdete snímky z livestreamu Mineconu zobrazující představené novinky.

V tomto článku nezmiňujeme novinky, které již byly oznámeny, nebo byly prozrazeny. Tyto novinky najdete na Minecraft Wiki.

Minecraft: Story Mode

Minecraft: Story Mode není typycký Minecraft. Minecraft: Story Mode bude příběhová hra Minecraftu os Telltale Games, která nabídne hru z pohledu třetí osoby, důraz na rozhodnutí hráče a jeho následné chování. Příběh nebude rozšiřovat příběh Steva a Alex (dvou výchozích postav ve hře), ale půjde o samostatné osoby. Hra by měla vyjít ještě tento rok na Steam, kde nabídne také achievementy propojené se Steamem.

Na Mineconu Telltale Games představil první trailer, který najdete na YouTube.

Více informací o Minecraft: Story Mode najdete na stránkách Telltale Games

Minecraft: Windows 10 Edition Beta

S příchodem Windows 10 vyjde 29. července nová edice Minecraft: Windows 10 Edition Beta. Poběží v univerzálním prostředí a nejedná se o nahrazení PC Java verze. Jedná se o další z Pocket edicí a dovoluje tak hráčům s tabletem s Windows 10, nebo uživatelům konvertibilních počítačů zahrát si dotykový Minecraft.

Tato edice umožní lidem s počítačem zahrát si s lidmi multiplayer na Xbox Edition, mobilní Pocket Edici a měla by umožnit připojení na veřejné Minecraft Pocket Edition servery a pro tuto edici budou k dispozici mobilní Minecraft Realms servery. Minecraft: Windows 10 Edition Beta nebude podporovat mody, stejně jako ostatní Pocket Edice Minecraftu a bude ke stažení z Windows Storu. Pro majitele PC Java verze Minecraftu bude Windows 10 Edice zdarma ke stažení. Ostatní, kteří Minecraft PC verzi zakoupenou nemají, bude stát tato verze 10 dolarů, což je v přepočtu na české koruny 244 Kč.

Minecraft: Pocket Edition

V Pocket Edici Minecraftu, která je dostupná pro mobilní zařízení, přibudou další herní vlastnosti, které již dlouho najdete v PC verzi. Bude přidán hlad, XP, levely. Z herního prostředí bude přidán Nether, apokalypsy vesnic, Oceloti a kvůli Ocelotům i skrčení. Dále by mělo být upravitelné umístění různých HUD, jako například hlad, životy atp.

V této verzi bude ještě stále chybět Redstone, ačkoli bylo řečeno, že by se mohl ukázat ještě tento rok. Update Pocket Edice je očekávám do měsíce. Nezapomeňte si prohlédnout galerii pod článkem, kde najdete snímky z Minecraft: Pocket Edice.

Další novinky

Spolupráce s Microsoftem po koupi Mojangu se zesiluje. Výsledkem je například projekt Minecraft in Education. Jedná se o snahu dostat Minecraft do škol v zájmu programování, nebo kreativního tvoření. Více informací najdete na http://education.minecraft.net

Plánovaný Minecraft: Windows 10 Edition zároveň bude propojovat servery, kde budete moci hrát a sledovat hru za pomocí Microsoft HoloLens. Několik šťastlivců mělo dokonce tu možnost si na Mineconu vyzkoušet v sobotu Minecraft na Microsoft HoloLens na speciální ukázce.

Na Mineconu bylo představeno mnoho nových produktů s Minecraft tématikou, jako například plyšové hračky, plastové makety mečů a krumpáčů, karetní Minecraft hra, nebo MineChest, což je měsíční odběratelská sběratelská krabice obsahující malé dárky s Minecraft tématikou fungující stejným způsobem, jako je LootCrate.

Forge a Minecraft Coder Pack očekává po oficiálním vydání Oculusu modifikaci, která umožní hrát Minecraft ve virtuální realitě. Neplánuje však samotné zapracování do kódu. Forge ovšem plánuje úpravu kódu tak, že tvůrci modů nebudou nuceni každou verzi Minecraftu upravovat jejich kód, aby opět fungoval.

Jako každý rok, tak i tentokrát účastníci Mineconu dostanou speciální Minecraft kápi, tentokrát by se mělo jednat o hlavu Iron Golema. Pocket Edice a Xbox verze by měly dostat také kápě a to ze všech předchozích Mineconů.

Minecon
Minecon
Minecon
Minecon
Minecon
Minecon
Minecon
Minecon
Minecon
MineconA
MineconB
MineconC
MineconD
MineconE

Pouze přihlášení uživatelé mohou komentovat články.


TechnicalNature