Upoutávka na Adventure server

Než pro vás spustíme Adventure, server s rozšířeným gameplayem, bude to chvíli trvat. Podívejte se zatím na první upoutávku na tento nově připravovaný server!

PF 2019
 • Adventure

  Adventure

  Vanilla server s rozšířeným gameplayem pro zkušené hráče, již brzy…

  Zhlédnout video
Server

Adventure

adv.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

Industry

ind.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

TechnicalNature

tn.glowingmines.eu
StavPřipravujeme
Server

TeamSpeak

ts1.glowingmines.eu:7253
StavOffline

Novinky

Vyberte si nového moba do Minecraftu

Největší Minecraftová akce roku se opět blíží. Už tuto sobotu 18. listopadu si budeme moci na Minecon Earth vybrat, který ze čtyř nabízených mobů bude do příští verze přidán.

Aby nešlo o slepou volbu, pojďme se podívat jaké čtyři moby Mojang připravil, jaké jsou jejich schopnosti a možnosti a shrňme si v čem bude letošní Minecon oproti předchozím ročníkům vlastně odlišný.

Minecon Earth

Minecon Earth logo

Letošní rok je největší Minecraftová akce naprosto odlišná od předchozích akcí, které se zapsaly do Guinessovy knihy rekordů za největší počet zúčastněných kvůli jedné hře. Minecon se tentokrát nebude konat v žádném velkém areálu, kde se sešlo několik šťastlivců, kteří stihli zakoupit nelevné vstupenky a zajistit si ubytování a cestu do dané lokality. Minecon Earth bude livestreamovanou akcí, která bude smrštěna jen do devadesátiminutového programu s velice zhuštěným programem. Důvod Mojang sdělil jasně. Nechce, aby akce byla jen pro pár vyvolených, kteří měli tu možnost zakoupit si lístky a odjet, ale chtěli akci udělat dostupnou pro všechny hráče Minecraftu po celém světě. Aby hráči nepřišli o komunitní setkání s dalšími lidmi, bude Mojang podporovat tzv. Community Events, tedy akce pořádané komunitou. Obdoba českých Craftconů, jen ve větším a oficiálnějším. 
O jak moc úspěšnou změnu půjde nyní nelze říci a bude tak nutno počkat až na konec celého livestreamu, který se koná tuto sobotu 18. listopadu v 18:00.

Jako tradičně připravujeme na GlowingMines bleskovky ve formě tweetů na našem Twitteru @GlowingMines a po skončení akce i shrnující článek zde na webu.

Volíme moba

Nejdůležitějším prvkem Mineconu Earth bude bezpochyby volba nového moba, který bude přidán v nadcházející verzi Minecraftu. Již jednou se díky komunitě a hlasování dostalo do Minecraftu nové zvíře. Díky hlasování na Twitteru Jense Bergenstena (@jeb_) se do Minecraftu s rozdílem pouhých 16 % dostala lama.

Pojďme si představit čtyři kandidáty, kteří se ucházejí o možnost stát se novým komunitně zvoleným mobem.

MOB A – monstrum hlubin oceánů

 The Monster of the Ocean Depths

Jde o monstrum žijící v hloubkách oceánů, které bude útočit se svým chapadlem, které se nemálo podobá jazyku. Díky svým velkým ústům bude mít schopnost se ve vodě odrážet a rychleji tak stíhat hráče. Pokud si myslíte, že oceány neobsahují příliš mnoho obsahu, rozhodně hlasujte pro tohoto moba. Doplníte tak chobotnice a Guardiany v podvodních chrámech a uděláte cestu lodí z ostrova na ostrov mnohem zajímavější a nebezpečnější, než je tomu doposud.

MOB B – Monstrum noční oblohy

The Monster of the Night Skies

Jde o moba, který i přes svůj vzhled rejnoka, se bude spawnovat a poletovat ve výškách. Moba přitahují hráči, kteří několik nocí nespali a jde tak o naprosto nový prvek hry, který by přiměl hráče čas od času spát v posteli, aby se před těmito monstry uchránil. Při letu se má rychle snášet k zemi a útočit na spánek odmítající hráče. Obrovským důvodem, proč zvolit tohoto moba je právě ten fakt, že v Overworldu (normálním světě) se aktuálně nevyskytuje žádné létající monstrum. Jediným létajícím mobem v normálním světě je zatím pouze pasivní netopýr, který se spawnuje v temných dolech. Nenechte ho samotného a obohaťte hru o faktor spánku a nového létajícího moba.

MOB C – Velký hlad

The Great Hunger

Přestože jde o roztomile vypadajího moba, může jít o poměrně nepříjemného společníka ve světě. Tento mob je přitahován enchantovanými předměty a jeho útok je poměrně tichý a nenápadný. S jeho otevřenou tlamou se ukrává v zemi, kde pohltí jakéhokoliv moba nebo předměty, které mu spadnou před tlamu. Proč byste měli hlasovat zrovna pro tohoto moba? Jelikož byste mohli využívat jeho zajímavých enchantujících vlastností. Například přidávat nebo naopak odebírat enchanty ze svých nástrojů nebo zbraní.

MOB D – Vznášející se inferno

The Hovering Inferno

Jde o mastera Blazů, nebo o tzv. polobosse, stejně tak jako je Elder Guardian v podvodních chrámech poloboss Guardianů. Narozdíl od Elder Guardiana, který je je v chrámu vždy jen jeden se tento nový mob spawnuje náhodně ve skupinách s Blazy v Netheru. Jeho tělo oproti Blazům tvoří širší desky, které slouží jako štíty, kterých využívá pro svou obranu. Zaútočit dokáže velice nebezpečnou „shock wave“ neboli rázovou vlnou, na kterou budete rozhodně potřebovat nějakou ochranu proti ohni. Pokud byste chtěli udělat z Netheru a Nether pevností obtížnější a více děsivé místo, hlasujte pro tohoto moba.

Vybrali jste si? Pokud stále ne, připravili jsme tuto malou shrnující tabulku:

MOB A

The Monster of the Ocean Depths

 • Žije v oceánech
 • Rychlý pohyb
 • Obohacení oceánů
 • Nebezpečí na cestách lodí

MOB B

The Monster of the Night Skies

 • První létající monstrum v Overworldu
 • Přitahován hráči, kteří dlouho nespali
 • Útočí z letu
 • Hráč je nucen čas od času spát

MOB C

The Great Hunger

 • Pozemský mob
 • Přitahován enchanty
 • Lze jej zneužít ve svůj prospěch s enchanty
 • Útočí tajně ze země, kdy vše pohlcuje

MOB D

The Hovering Inferno

 • Master Blazů v Netheru
 • Spawnuje se spolu s Blazy
 • Nebezpečný díky své rázové vlně a obtížnější na zabití díky štítům
 • Zvýšení obtížnosti Netheru

Máte svého favorita? Zalíbil se Vám některý z těchto mobů? Pak nezapomeňte tuto sobotu (18. listopadu) v 18:00 sledovat Minecon Earth a hlasovat o budoucnosti Minecraftu volbou jednoho z nových mobů.

Pouze přihlášení uživatelé mohou komentovat články.


TechnicalNature